آموزش زبان چینی

هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین

امروزه خیلی از افراد تمایل دارند برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند. یکی از کشورهایی که افراد زیادی برای سفر تحصیلی انتخاب می کنند، کشور چین است. این کشورها، جزء کشورهایی می باشد که هزینه های تحصیل در آن به صرفه و مناسب است. و اگر بخواهیم از موارد مهم و تأثیرگذار  بر روی هزینه های تحصیل در چین ذکر کنیم، محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی افراد را می توانیم نام ببریم.

به دلیل افزایش متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به چین ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با این موضوع مطالبی را بیان کنیم. اگر شما هم از افراد علاقه مند به تحصیل در این کشور پر جمعیت و فعال اقتصادی هستید پیشنهاد می کنیم ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

چرا تحصیل در چین را انتخاب کنیم؟

مزایای انتخاب چین و هزینه های تحصیل در آن

چرا تحصیل در چین را انتخاب کنیم(به صرفه بودن هزینه های تحصیل در چین از دلایل مهم انتخاب چین

همانطور که در قسمت بالا هم به آن اشاره کردیم از موارد مهم تأثیرگذار بر هزینه تحصیل در چین رشته، مقطع تحصیلی، دانشگاه است. که هر کدام  می تواند در مخارج تحصیل شما به نوعی مؤثر باشند.

 

۱.به صرفه بودن هزینه تحصیل در چین

شاید باورتان نشود که برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر می بایست به فکر هزینه مخارج بالای آن باشید. اما مبلغ پایین هزینه تحصیل در چین باعث شده است که خیلی از افراد به فکر تحصیل و ثبت نام در دانشگاه های این کشور باشند.

لازم است بدانید مقدار مبلغ کلی برای ثبت نام  و مخارج تحصیلی در چین بین ۱۶۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار  در سال است.

۲.پایین بودن سایر مخارج زندگی در چین

اما به غیر از هزینه های تحصیل در چین پایین بودن مخارج دیگر زندگی در این کشور باعث شده است که این کشور نسبت به کشورهای دیگر انتخاب خوب و مناسبی برای ادامه تحصیل باشد.

۳.استفاده از بورسیه های تحصیلی

اما شما می توانید از بیش از ۴۰۰۰ بورسیه تحصیلی در دسترس استفاده نمایید و  که می تواند باغث کم شدن هزینه های تحصیل در چین شود.

فراهم بودن امکان ثبت نام در تعداد زیادی از دانشگاه های چین

امکان ثبت نام در دانشگاه های زیاد در چین

۴.فراهم بودن امکان ثبت نام در تعداد زیادی از دانشگاه های چین

کشور چین با داشتن تعداد زیادی از دانشگاه فعال در چین، باعث شده است که شرایط تحصیل در این کشور آسانتر از دیگر کشورها باشد. به طوریکه بیش از ۳۰۰۰ دانشگاه فعال وجود دارد که برای جذب دانشجو و مهیا نمودن امکانات لازم برای متقاضیان عزیز آماده خدمت رسانی هستند.

تأیید مدارک تحصیلی دانشگاه های چین

یکی دیگر از دلایل انتخاب چین برای مهاجرت های تحصیلی این است که پس از پایان مقاطع تحصیلی و قارغ التحیل شدن از دانشگاه های این کشور، می توان برای دریافت مدرک تحصیلی اقدامات لازم را انجام داد. لازم است بدانید وزارت وزارت علوم و بهداشت ایران مدراک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های چین را تأیید کرده است. و شما می توانید برای پس از بازگشت به ایران برای یافتن شغل مناسب نگرانی از این بابت نداشته باشید.

۵.کیفیت بالای تحصیل در چین

بالا بودن رتبه بندی دانشگاه های چین و کیفیت بالای این دانشگاه ها از لحاظ آموزش، خدمات، امکانات و مدرک باعث شده انتخاب خوبی برای تحصیل در چین باشد.

۶.آموزش ها در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی است

اما از مزیت های دیگر برای تحصیل در چین این است تدریس در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. و بدون مدرک زبان انگلیسی و تسلط در حد آیلتس ۵.۵ آکادمیک می توان در دانشگاههای چین به ادامه تحصیل پرداخت.  و اگر تصمیم قطعی برای ثبت نام در دانشگاه در چین را دارید با توجه به اطلاعات بالا اقدامات لازم را برای هزینه های تحصیل در چین انجام داد.

 

برای تحصیل در چین باید مدارک مورد نیاز را آماده نمایید؟

  • مدارک کارشناسی که ترجمه رسمی شده است
  • ترجمه رسمی گواهی کارشناسی ارشد
  • ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد ترجمه رسمی شوند.
  • تصویر پاسپورت و مدرک تحصیلی آماده شود.
  • دو توصیه از اساتید دانشگاه
  • تصویری از مقالات چاپ شده
  • بابت رزومه کاری مانند مقالات، پایان نامه ها، سوابق کاری، محل تحصیل، همگی به زبان انگلیسی باشند.
اما هزینه های تحصیل در چین دانشگاه های  ملی آن

تحصیل در چین و هزینه ی آن

اما هزینه های تحصیل در چین دانشگاه های  ملی آن

اما اگر بخواهیم کمی جزئی تر به خزینه تحصیل در چین بپردازم. بایست بگوییم که جهت آگاهی مخارج تحصیل بایست بدانید که سالیانه تا ۴۱۰۰ برای هزینه های اقامت، و ۲۰۰۰ دلار برای هزینه هایی مانند خورد و خوراک، حمل و نقل و موارد متفرقه  در نظر بایست گرفت.

و اگر بخواهیم برآوردی داشته باشیم از هزینه های تحصیل دانشجویان در کشور چین ماهانه به ۵۰۰ دلار در نظر باید گرفت.

اما برای محاسبه ی هزینه ها در دانشگاه های دولتی چین بین ۳۳۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار می باشد.

و در مورد مقاطع تحصیلی در رشته های مانند پزشکی، بیزینس، مهندسی این هزینه های را می توان از ۲۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار در سال در نظر گرفت.

در برخی از دانشگاه های خصوصی مانند کمپ امریکایی و بریتانیایی در چین، هزینه ی تحصیل بین ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار امریکا می باشد. که این هزینه  ها متغیر است.

 

رتبه ی دانشگاه های چین در جهان و اعتبار آن در سطح جهانی

همانطور که پیش تر هم گفته شد امروزه علاقه مندان زیادی تمایل به ادامه تحسیل در دانشگاه های چین را دارند. اما در این بخش از مقاله می خواهیم در مورد اعتبار این دانشگاه ها صحبت کنیم. زیا یکی از دلایل مهم در انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل اعتبار و رتبه ی دانشگاه های چین است.

با بررسی و نگاه به رتبه بندی دانشگاه ها در جهان با سیستم های معتبری مانند QS و Times، می توانید اسامی چندین دانشگاه چین را جزء ۱۰۰ دانشگاه چین مشاهده کرد.

و با این بررسی به این نتیجه می رسیم که دانشگاه های چین از اعتبار بالایی برخوردار هستند به طوریکه می توان آن ها را در حال رقابت با بسیاری از دانشگاههای معروف دید.

بنابراین این کشور این امکان را برای شما فراهم آورده است که بدون پرداخت هزینه های بالای تحصیل در چین به آموزش در این دانشگاه ها بپردازید.

 

آیا هزینه های تحصیل درچین رایگان است؟

هزینه ی تحصیل در چین بصورت رایگان

آیا هزینه های تحصیل در چین رایگان است؟

در جواب این پاسخ بایست بگوییم بله اما تحت شرایط مشخصی که در اینجا می خواهیم به توضیح این مطلب بپردازیم. همانطور که گفتیم کشور چین با برخورداری از بورسیه های مختلف و در دسترس این امکان را برای همه تحصیل همه ی دانشجویان بین المللی را فراهم آورده است.

بورسیه های در انواع مختلف هستند که هر کدام شرایط خود را دارند اما وجه مشترک بین آن ها این است که مخارج دانشگاه ها را کاملاً پوشش می دهند.

بنابراین با داشتن و دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل در دانشگاه برای شما رایگان خواهد بود. نکته ی مهمی که لازم است بدانید این است که این بورسیه ها یکساله هستند که پس از اتمام مدت زمان آن جهت تمدید آن شرایط و سوابق تحصیلی شما دو مرتبه بررسی می شوند.

همانطور که گفتیم بورسیه ها انواع مختلفی دارند که بوسیله ی منایع مختلف تأمین می شوند. اگر سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید، احتمال اینکه شانس شما برای دریافت بورسیه بالا رود زیاد است.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد هزینه تحصیل در چین و عوامل مؤثر بر آن- دانشگاه های معتبر چین و رتبه ی آن ها در سطح جهان، و میزان تقریبی هزینه های تحصیل در آن ها نکات لازم را بیان کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *