بازرگانی ایران و چین

منطقه های تجاری هنگ کنگ

منطقه های تجاری هنگ کنگ

راهنمای جامع رابطه تجاری هنگ کنگ در چین

هنگ کنگ، با توجه به شرایط منحصربفرد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی که دارد، به عنوان یک مرکز برجسته منطقه‌ای در آسیا شناخته شده است. این منطقه از فضای باز سیاسی، آزادی‌های گسترده، انضباط اجتماعی و امنیت بالا بهره‌مند است که این ویژگی‌ها به وضوح از دیگر جنبه‌های بارز  تجاری آن منطقه به شمار می‌روند.

جزیره هنگ کنگ یکی از جزایر چین محسوب می‌شود. مساحت این شهر زیبا  در حدود ۱.۰۹۲ کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای هنگ کنگ، سرد و مرطوب است. منطقه های تجاری در هنگ کنگ بسیار گسترده است و توسعه کسب و کارها در این شهر رشد قابل توجهی داشته است. از جمله صنعت نساجی، اسباب بازی و ساعت و غیره می‌توان اشاره نمود.

مردم این جزیره زیبا از فرهنگ مختص به خود را دارند. به این شکل که آن ها از لحاظ اقتصادی به پس انداز کردن معتقد هستند. هنر در بین مردم این شهر بسیار رواج دارد و بسیاری از افراد ساکن در این منطقه تمایل دارند که هنر نقاشی و تصویر سازی را آموزش ببینند.

خصوصیات منحصر به فرد شهر هنگ کنگ

هنگ کنگ به دلیل مناطق تجاری فراوان خود شهرت دارد و به عنوان یکی از مقاصد برجسته خرید در آسیا شناخته می‌شود. مراکز و فروشگاه‌های موجود در منطقه‌های تجاری کشور هنگ کنگ از چندین طبقه ساخته شده است که دارای برندهای مد از هر قاره می باشد. و دارای امکانات تفریحی سر پوشیده و رستوران های شیک و شگفت انگیز هستند.

اگر به این جزیره سفر کنید  برترین برندهای تجاری را مشاهده می‌نمایید.  در مراکز خرید ممکن است با انواع نام های تجاری The Landmark، Harbor City   و Times Square برخورد کنید. برای آشنایی بیشتر با این کشور دیدنی، در این مقاله قصد داریم مراکز و منطقه های تجاری در هنگ کنگ را معرفی کنیم.

مرکز هنگ کنگ یک مکان ایده ال است برای کسانی که کسب و کارهای بزرگ و پر سابقه دارند،امکان دسترسی بی‌رقیب به برخی از شرکت های مالی و شرکت های چند ملیتی را ایجاد می‌کند. این منطقه از سال ۱۸۹۱ مرکز تجارت و معاملات مالی بوده است.  در جهان به عنوان یکی از منطقه‌های تجاری«هنگ کنگ» شناخته می‌شود.

منطقه تجاری Central مرکزی (中環) 

منطقه تجاری Central مرکزی (中環)

۱.منطقه تجاری Central مرکزی (中環) 

این منطقه در ساحل شمالی در هنگ کنگ است. از ابتدا با نام ویکتوریا در هنگ کنگ شناخته می‌شود. در این منطقه بسیاری از شرکت ها تجاری وجود دارد. این منطقه تجاری مرکزی در تاریخ ۱۸۰۰ تأسیس شد. و آن را به عنوان مرکز بازرگانی از آن سال به بعد بدیل کرده است.

از ساختمان های شناخته شده این منطقه به نام های برج بانک چین، برج AIG، برج سیتی بانک و مرکز مالی بین المللی (IFC) و IFC2 است.

 

۲.Harbour City Tsim Sha Tsui در هنگ کنگ

این منطقه تجاری در هنگ کنگ دارای ۷۰۰ فروشگاه، حدود ۵۰ رستوران و مراکز تفریحی متعددی است. این منطقه همچنین دارای یک عرشه بر روی پشت بام است که چشم‌انداز زیبایی از بندر هنگ کنگ و دریای چین دارد. در این مراکز تجاری، اغلب نمایشگاه‌های خودرو، نمایش‌های مد و زیبایی، و نمایشگاه‌های عکاسی و هنری در سالن اصلی برگزار می‌شود.

ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)

منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)

۳.منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)

این منطقه شلوع به نام وان چای، در ساحل شمالی جزیره قرار دارد. در این منطقه کسب و کارهای کوچک و متوسط وجود دارد. جمعیت افراد ساکن در این منطقه بسیار زیاد است. و از طرف ساحلی به مرکز همایش و نمایشگاه هنگ کنگ دسترسی دارد.

 

۴.جزیره لانتائو هنگ کنگ

جزیره لانتائو، که به عنوان بزرگ‌ترین جزیره هنگ کنگ شناخته می‌شود، تنها با اندکی فاصله از جزیره اصلی قرار دارد. اینجا بخشی از هنگ کنگ است اما با فضایی کاملاً متفاوت؛ ساختمان‌های بلند مدرن و خیابان‌های شلوغ جای خود را به آرامش طبیعت داده‌اند. در لانتائو، می‌توانید از هیاهوی شهر دور شده و آرامش را تجربه کنید. گرچه برخی از مسافران ممکن است گشت‌وگذار در خیابان‌های این جزیره را کمی دشوار بیابند، اما این به دلیل ترافیک نیست؛ بلکه به خاطر حضور گاه و بیگاه گاو‌ها و بوفالو‌هایی است که از جنگل‌ها بیرون آمده و در خیابان‌ها پرسه می‌زنند.

 

۵.منطقه ی تجاری هنگ کنگ با نام Tsim Sha Tsui یا TST

یک منطقه ی تجاری هنگ کنگ با نام Tsim Sha Tsui یا TST در جنوب کولون واقع است. که به دیگر مناطق چین و بخش های دیگر هنگ کنگ دسترسی آسان دارد. این منطقه تجاری ۵ منطقه خرید با مارک های مورد علاقه دارد.

پیست یخ و سینمای بزرگ در این منطقه است. و برای غذاخوری گزینه های زیادی و جود دارد. که چشم انداز زیبایی به بندر دارد. در المنت هنگ کنگ بسیاری از رویدادها مانند کنسرت های و موسیقی های پرطرفدار این منطقه اجرا می شود. و نمایشگاه های هنری بسیاری در این منطقه برگزار می شود. مکان: ۱ Austin Rd W، Tsim Sha Tsui، Kowloon، هنگ کنگ ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب

۶.منطقه شونگ وان (上环) 

این منطقه ی تجاری در غرب هنگ کنگ قرار دارد. شونگ وان در ساختمان های مالی کلیدی central قرار دارد. و از آسمان خراش‌های بلند در آن خبری نیست. این منطقه ی در هنگ کنگ دارای سبک بسیار سنتی است.

و تاجران موجود در این منطقه محصولاتی مانند چای، برنج، گیاهان سنتی و دارو می فروشند. این مکان خانه دارای خیابان معروف نردبان می باشد. که از پله های سنگی و پهن سخته شده است. که سال ها قبل برای حمل صندلی های سدان بر روی تپه های شیب دار استفاده می شد.

Fortress Hill تپه قلعه

Fortress Hill تپه قلعه از منطقه های تجاری هنگ کنگ

۷.Fortress Hill تپه قلعه


یکی دیگر از منطقه های تجاری در هنگ کنگ تپه‌ی قلعه است که در منطقه ای در ساحل شمالی جزیره هنگ کنگ قرار دارد. این تپه شامل بخش غربی نورث پوینت در غرب اویل استریت و بخش شرقی خلیج کوزوی است.
در این منطقه تعداد زیادی املاک مسمونی، هتل ها، آپارتمان ها و دیگر مشاغل به ارائه خدمات می پردازند.
اما نورث پوینت به عنوان یک منطقه شهری با کاربری مختلط در ناحیه شرقی هنگ کنگ وجود دارد. بین شهر در شمال شرقی در این جزیره قرار گرفته است.
. این شهر در بخش شمال شرقی جزیره هنگ کنگ قرار دارد که به خاطر دماغه ای بین خلیج کازوی و تس تز موی و پروژه هایی به سمت خلیج کولون نامگذاری شده است.

۸. مرکز خرید  The Landmark Hong Kong Central

لند مارکت هنک گنگ جزء یکی از بزرگترین مراکز تجاری جزیره هنگ کنگ  محسوب می‌شود. که از ۴ ساختمان تشکیل شده است. و بعلت گستردگی از بیش از ۲۰۰ برند بین المللی برخوردار است. از انواع در سطح بالا که می توانیم نام ببریم لویی ویتون، دایان فون فورستنبرگ، شوپارد و شنل است.

این مرکز خرید در central یکی از منطقه تجاری هنگ کنگ وجود دارد. بسیاری از بازارچه‌ و نمایشگاه‌ها با نام های محلی و بین المللی در این مرکز خرید برگزار می شود. این مرکز دارای یک رستوران فرانسوی نوآورانه با ۳ ستاره است. که قیمت غذاهای آن بسیار بالاست.  آدرس این مکان در  ۱۵ کوئینز جاده مرکزی،، در مرکز جزیره هنگ کنگ قرار دارد، ساعت کاری و فعالیت : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

شاخص های بورس هنگ کنگ

بورس هنگ کنگ یکی از تاثیرگذارترین بازارهای مالی در جهان است. بورس هنگ کنگ  با تاریخچه‌ای قدیمی  و جایگاه استراتژیکی که در قلب آسیا دارد، نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می‌کند. شاخص‌های بورس هنگ کنگ ابزارهای مهمی برای تحلیل و ارزیابی عملکرد این بازار هستند. در ادامه ، به بررسی شاخص‌های اصلی بورس هنگ کنگ و اهمیت هر یک خواهیم پرداخت.

بورس هنگ کنگ به عنوان یکی از مراکز مالی برجسته جهان، شاخص‌های متعددی دارد که هر یک نقش خاصی در ارزیابی و تحلیل بازار ایفا می‌کنند. شاخص هنگ سنگ (Hang Seng Index) مهم‌ترین و مشهورترین شاخص بورس هنگ کنگ است که شامل ۵۰ شرکت بزرگ و برتر این بازار می‌باشد. این شاخص، که از شرکت‌هایی در بخش‌های مختلف اقتصادی مانند مالی، املاک، صنایع و خدمات تشکیل شده، تصویری جامع از وضعیت کلی بازار ارائه می‌دهد. شاخص هنگ سنگ به عنوان یک ابزار اصلی برای سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران، به ارزیابی سلامت اقتصادی هنگ کنگ و پیش‌بینی روندهای آینده کمک می‌کند.

شاخص بورس هنگ کنگ

توضیحات

شاخص هنگ سنگ (Hang Seng Index) شامل ۵۰ شرکت بزرگ و برتر بورس هنگ کنگ؛ نمایانگر وضعیت کلی بازار.
شاخص هنگ سنگ چین اینترپرایزز (Hang Seng China Enterprises Index) نمایش‌دهنده عملکرد شرکت‌های چینی ثبت شده در بورس هنگ کنگ.
شاخص میانگین صنعتی هنگ سنگ (Hang Seng Composite Index) شامل بیش از ۵۰۰ شرکت؛ ارائه تصویری جامع‌تر از عملکرد بازار، شامل شرکت‌های کوچک و متوسط.

نتیجه گیری:

در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا منطقه های تجاری هنگ کمگ را معرفی کنیم. پیشنهاد می کنیم که به این جزیره زیبا سفر کنید و از خرید فروشگا ههای آن دیدن فرمایید. چرا که بسیاری از برندهای معروف را می توانید در ایمن شهر و منظقه های تجاری آن مشاهده کنید. و اگر اهل تفریح در کنار خرید کردن هستید

بهتر است بدانید که در اکثر مراکز تجاری هنگ کنگ وسایل بازی و سینما و رستوران های مجهز و شیک بنا شده است تا مسافران از سفر در جزیره زیبا لذت ببرند. اگر اهل سفر کردن هستید و یا به عنوان تاجر و سرمایه گذار تمایل دارید برای انجام امور تجاری سفر کنید هنگ کنگ می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *