منطقه های تجاری هنگ کنگ

منطقه های تجاری هنگ کنگ


جزیره هنگ کنگ یکی از جزایر چین است. مساحت این شهر زیبا  در حدود ۱.۰۹۲ کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای آن  سرد و مرطوب است. منطقه های تجاری در هنگ کنگ بسیار زیاد است و بسیاری از کسب و کارها در این شهر رشد قابل توجهی داشته است. از جمله صنعت نساجی، اسباب بازی و ساعت و غیره.

مردم این جزیره زیبا از فرهنگ مختص به خود را دارند. به این شکل که آن ها از لحاظ اقتصادی به پس انداز کردن معتقد هستند. و هنر در بین مردم این شهر بسیار رواج دارد. و بسیاری از افراد ساکن در این منطقه تمایل دارند که هنر نقاشی و تصویر سازی را آموزش ببینند.

ویژگی های شهر هنگ کنگ

در کشور هنگ کنگ بعلت منطقه های تجاری موجود در آن باعث شهرت این کشور شده است. به طوریکه هنگ کنگ را به عنوان مقصد خرید چشمگیر در آسیا برجسته شده است.

مراکز و فروشگاه های موجود در منطقه های تجاری کشور هنگ کنگ از چندین طبقه ساخته شده است که دارای برندهای مد از هر قاره می باشد. و دارای امکانات تفریحی سر پوشیده و رستوران های شیک و شگفت انگیز هستند.

اگر به این جزیره سفر کنید برندهای تجاری زیادی را در آن خواهید دید. و در مراکز خرید ممکن است با انواع نام های تجاری The Landmark، Harbor City، و Times Square برخورد کنید.برای آشنایی بیشتر با این کشور دیدنی، در این مقاله قصد داریم مراکز و منطقه های تجاری در هنگ کنگ را معرفی کنیم.

مرکز هنگ کنگ یک مکان ایده ال است برای کسانی که کسب و کارهای بزرگ و پر سابقه، زیرا امکان دسترسی بی رقیب به برخی از شرکت های مالی و شرکت های چند ملیتی را ایجاد می کند. و همچنین دارای آدرس تجاری معتبر می باشد.

این منطقه از سال ۱۸۹۱ مرکز تجارت و معاملات مالی بوده است. و در جهان به عنوان یکی از منطقه های تجاری(هنگ کنگ) شناخته می شود.

منطقه تجاری Central مرکزی (中環) 
منطقه تجاری Central مرکزی (中環)

۱.منطقه تجاری Central مرکزی (中環) 

این منطقه در ساحل شمالی در هنگ کنگ است. و ابتدا با نام ویکتوریا آن را می شناختند. در این منطقه بسیاری از شرکت ها تجاری وجود دارد. این منطقه تجاری مرکزی در تاریخ ۱۸۰۰ تأسیس شد. و آن را به عنوان مرکز بازرگانی از آن سال به بعد بدیل کرده است.

از ساختمان های شناخته شده این منطقه به نام های برج بانک چین، برج AIG، برج سیتی بانک و مرکز مالی بین المللی (IFC) و IFC2 است.

 

مرکز خرید  The Landmark Hong Kong Central

جزء یکی از بزرگترین مراکز تجاری می باشد که از ۴ ساختمان تشکیل شده است. و بعلت گستردگی از بیش از ۲۰۰ برند بین المللی برخوردار است. از انواع در سطح بالا که می توانیم نام ببریم لویی ویتون، دایان فون فورستنبرگ، شوپارد و شنل است.

این مرکز خرید در central یکی از منطقه تجاری هنگ کنگ وجود دارد. بسیاری از محصولات و نمایشگاه ها با نام های محلی و بین المللی در این مرکز خرید برگزار می شود. این مرکز دارای یک رستوران فرانسوی نوآورانه با ۳ ستاره است. که قیمت غذاهای آن بسیار بالاست. مکان: ۱۵ کوئینز جاده مرکزی، مرکزی، جزیره هنگ کنگ، هنگ کنگ ساعت فعالیت : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

۲.Harbour City Tsim Sha Tsui در هنگ کنگ

این منطقه تجاری واقع در هنگ کنگ دارای ۷۰۰ فروشگاه، تعداد ۵۰ رستوران، و مراکز تفریحی در منطقه است. و دارای عرشه بر روی پشت بام است. که مشرف به بندر هنگ کنگ و دریای چین است. این مراکز تجاری اغلب نمایشگاهها خودرو، نمایش‌های جاده زیبایی، و همچنین نمایشگاه‌ های عکاسی و هنری در سالن اصلی نمایشگاه برگزار می شود.

ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)
منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)

۳.منطقه تجاری هنگ کنگ به نام Wan Chai (灣仔)

این منطقه شلوع به نام وان چای، در ساحل شمالی جزیره قرار دارد. در این منطقه کسب و کارهای کوچک و متوسط وجود دارد. جمعیت افراد ساکن در این منطقه بسیار زیاد است. و از طرف ساحلی به مرکز همایش و نمایشگاه هنگ کنگ دسترسی دارد.

 

۴.Island East جزیره شرقی

جزیره شرقی به عنوان یکی دیگر از منطقه های تجاری در هنگ کنگ محسوب می شود. که برای استفاده مسکونی، تفریحی، و مرکز تجاری توسط Swire Properties مدیریت می شود .

در این منطقه مراکز تجاری معروف مانند Taikoo Place و Cityplaza وجود دارد. بخشی از ۸ میلیون متر مربع فضای اداری تجاری به این مراکز تعلق دارد. از انواع دیگر مراکز تجاری خلیج کواری و نورث پوینت نیز در این منطقه قرار دارد.

 

۵.منطقه ی تجاری هنگ کنگ با نام Tsim Sha Tsui یا TST

یک منطقه ی تجاری هنگ کنگ با نام Tsim Sha Tsui یا TST در جنوب کولون واقع است. که به دیگر مناطق چین و بخش های دیگر هنگ کنگ دسترسی آسان دارد. این منطقه تجاری ۵ منطقه خرید با مارک های مورد علاقه دارد.

پیست یخ و سینمای بزرگ در این منطقه است. و برای غذاخوری گزینه های زیادی و جود دارد. که چشم انداز زیبایی به بندر دارد. در المنت هنگ کنگ بسیاری از رویدادها مانند کنسرت های و موسیقی های پرطرفدار این منطقه اجرا می شود. و نمایشگاه های هنری بسیاری در این منطقه برگزار می شود. مکان: ۱ Austin Rd W، Tsim Sha Tsui، Kowloon، هنگ کنگ ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب

۶.منطقه شونگ وان (上环)

این منطقه ی تجاری در غرب هنگ کنگ قرار دارد. شونگ وان در ساختمان های مالی کلیدی central قرار دارد. و از آسمان خراش های بلند در آن خبری نیست. این منطقه ی در هنگ کنگ دارای سبک بسیار سنتی است.

و تاجران موجود در این منطقه محصولاتی مانند چای، برنج، گیاهان سنتی و دارو می فروشند. این مکان خانه دارای خیابان معروف نردبان می باشد. که از پله های سنگی و پهن سخته شده است. که سال ها قبل برای حمل صندلی های سدان بر روی تپه های شیب دار استفاده می شد.

Fortress Hill تپه قلعه
Fortress Hill تپه قلعه از منطقه های تجاری هنگ کنگ

۷.Fortress Hill تپه قلعه


یکی دیگر از منطقه های تجاری در هنگ کنگ تپه ی قلعه است که در منطقه ای در ساحل شمالی جزیره هنگ کنگ قرار دارد. این تپه شامل بخش غربی نورث پوینت در غرب اویل استریت و بخش شرقی خلیج کوزوی است.
در این منطقه تعداد زیادی املاک مسمونی، هتل ها، آپارتمان ها و دیگر مشاغل به ارائه خدمات می پردازند.
اما نورث پوینت به عنوان یک منطقه شهری با کاربری مختلط در ناحیه شرقی هنگ کنگ وجود دارد. بین شهر در شمال شرقی در این جزیره قرار گرفته است.
. این شهر در بخش شمال شرقی جزیره هنگ کنگ قرار دارد که به خاطر دماغه ای بین خلیج کازوی و تس تز موی و پروژه هایی به سمت خلیج کولون نامگذاری شده است.

نتیجه گیری:

در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا منطقه های تجاری هنگ کمگ را معرفی کنیم. پیشنهاد می کنیم که به این جزیره زیبا سفر کنید و از خرید فروشگا ههای آن دیدن فرمایید. چرا که بسیاری از برندهای معروف را می توانید در ایمن شهر و منظقه های تجاری آن مشاهده کنید. و اگر اهل تفریح در کنار خرید کردن هستید

بهتر است بدانید که در اکثر مراکز تجاری هنگ کنگ وسایل بازی و سینما و رستوران های مجهز و شیک بنا شده است تا مسافران از سفر در جزیره زیبا لذت ببرند. اگر اهل سفر کردن هستید و یا به عنوان تاجر و سرمایه گذار تمایل دارید برای انجام امور تجاری سفر کنید هنگ کنگ می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *