بازرگانی ایران و چین

چگونه از سایت علی بابا خرید کنیم؟

چگونه از سایت علی بابا خرید کنیم؟

همانطور که می دانید سایت علی بابا از بزرگترین سایت ها و فروشگاه های آنلاین در سطح جهان می باشد.  تنوع و راحتی خرید از این فروشگاه باعث شده است که سالانه به کاربران این سایت بزرگ افزوده شود. د و تعداد کاربران به ۸۰۰ میلیون برسد. و همین امر باعث می شود خرید از سایت علی بابا بصرفه باشد.

سایت علی بابا به علت مشهوریت و محبوبیت در بین طرفداران  خود به عنوان یک بستر مناسب برای کسب وکارها از کوچک و بزرگ می باشد. و تا به امروز کسب وکارهای زیادی از طریق سایت علی بابا با فروش محصولات خود به موفقیت رسیده اند.

به همین منظور تجار و سرمایه داران  بسیاری می توانند از طریق این وب سایت بزرگ محصولات خود را به معرض نمایش بگذارند. و با عضویت در این سایت می توانند از طریق صادرات محصولات خود به سود بسیار برسند.

تاریخچه سایت علی بابا

علی بابا و تاریخچه تأسیس آن

تاریخچه سایت علی بابا

جک ما در سال ۱۹۹۹ سایت علی بابا را تأسیس کرد. و اسم آن را علی بابا نام نهاد. و چون همه افراد با نام علی بابا آشنا بودند و راحت تر در دهن می ماند از این نام برای نام گذاری این فروشگاه استفاده کرد.

این وب سایت محبوب با هدف امکان خرید عموم مردم بصورت آنلاین و بین المللی ایجاد شده است. بطوریکه یک موقعیتی مناسب برای خرید و فروش انواع محصولات را برای همه افراد دنیا فراهم آورده است.

تا همه مردم بتوانند بصورت اینترنتی کالای مورد نظر خود را در هر مدل، رنگ، سایز و… انتخاب کرده و خرید نمایند. همچنین یک فرصت اقتصادی را برای همه تولیدکنندگان، تجار و کسب وکارها فرهم آورده است تا بتوانند محصولات خود را با کیفیت و تنوع بالا در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

خرید از سایت علی بابا و سود این وب سایت

امروزه با افزایش خرید از سایت علی بابا توسط عموم مردم و حتی مغازه داران، تجار و سرمایه داران، این سایت با رشد چشمگیری روبرو بوده است.

چه افرادی می توانند به خرید و فروش در سایت علی بابا بپردازند؟

خرده فروشان، مغاره داران، انواع تولیدکنندگان مواد خام، عمده فروشان، کارخانه داران و… می توانند به فروش محصول خود بپردازند. و خریداران که شامل مردم عادی، تولیدکنندگان، مغاره داران و تجار مختلف هستند که با جستجو در سایت و انتخاب محصول مورد نظر با انواع سایز بندی و رنگ بندی دلخواه می توانند به خرید محصول بپردازند.

چرا خرید از سایت علی بابا

مزایای خرید و فروش در سایت علی بابا

چرا خرید از سایت علی بابا و مزایای خرید و فروش در آن چیست؟

 • انواع محصولات با رنگ بندی و سایز بندی متفاوت
 • نظارت بر محصولات و اعتبار سنجی فروشندگان
 • حضور تأمین کنندگان بزرگ و کوچک در سایت علی بابا
 • فروش محصولات طبق استانداردها
 • خرید و فروش بصورت آنلاین و بی درد سر
 • خرید و فروش از یک سایت معتبر و مشهور در جهان
 • جستجو و ثبت سفارش در کمترین زمان و با سرعتی بابا
 • تنوع بالا و کیفیت محصولات
 • جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه

 

خرید از سایت علی بابا به چه صورت انجام می گیرد؟

کشور چین با قرار گرفتن در جزء بزرگترین تولیدکنندگان محصولات در سطح جهان قرار گرفته است. این کشور با تولید انبوه کالاها به صادرات آن ها در بسیاری از کشورها پرداخته است.

 

ثبت نام و جستجوی کالا در سایت علی بابا

نحوه ی جستجوی کالا در سایت علی بابا

ثبت نام و جستجوی کالا در سایت علی بابا Alibaba:

برای خرید از سایت علی بابا می بایست وارد سایت شده و با کلیک بر روی Sign in به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید. و اگر هنوز حساب کاربری نساخته اید از طریق زیر اقدام به ساختن حساب کاربری کنید:

 • اما هیچ شرایط خاصی برای ثبت نام در سایت علی بابا و خرید در این سایت وجود ندارد. و نیازی نیست تحیلات خاص و یا مدرکی نیاز ندارد تا نشان دهد شما به تجارت می پردازید.شرط کافی برای ثبت نام، تصمیم به خرید داشتن و مسئولیت پرداخت مالیات و هزینه های دیگر در کشور مقصد را بپذیرید.
 • پس از ثبت نام می توانید به جستجوی کالا و یا محصول خود از طریق روش های مختلف در سایت علی بابا بپردازید. اما یکی از بهترین روش ها، تایپ کلمه مورد نظر در کادر جستجوی کالا است. و سپس کشور مقصد را انتخاب می کنید.
 • اما در روشی دیگر برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود می توانید از طریق سمت چپ که دسته بندی های کالاها در آن قرار دارد. به کالای مورد دلخواه خود برسید.
 • روش دیگر این است که با استفاده از گزینهی Options و استفاده از روش محدود کردن دسته بندی ها می توانید با سرعت بالای به کالای مورد نظر دست پیدا کنید. زیرا تعداد دسته بندی ها در سایت علی بابا بسیار زیاد است و وقت زیادی برای جستجوی محصول مورد نظر باید بگذارید.
 •  اما یکی از ویژگی های خرید از سایت علی بابا به این صورت است پس از انتخاب محصول توسط خریدار و تحویل کالا به خریدار و رضایت آن مبالغ پرداختی برای فروشنده آراد می شود.
 •  اغلب خرید و فروش ها توسط خریداران و فروشندگان بصورت عمده صورت م گیرد. اما این امکان برای خریداران بصورت تکی وجود دارد که بصورت تک به خرید کالای خود بپردازند.
 • هتر است برای خرید از سایت علی بابا تجربه و یا دانش مورد نظر را داشته باشید. به همین منظور بسیاری از سایت ها هستند که با خدمات دهی مناسب به انواع افرادی که قصد خرید از فروشگاه علی بابا را دارند، این امکان را فراهم آورده اند که مراودات تجاری خود را بسیار آسان انجام دهند.
 • این سایت ها بعلت آشنایی کافی با انواع روش ها و معاملات با تجار چینی می توانند با شما را با فروشندگان معتبر آشنا کنند. و از زمان خرید تا موقع تحویل کالا به خریدار در کنا آن قرار دارند. تا بدون نگرانی اقدام به خرید محصولات مورد نیاز خود کنند. و ضرر و زیانی را در این راه متحمل نشوند.

نتیجه گیری:

در این مقاله با سایت علی بابا و تاریخچه ی آن آشنا شدیم همچنین به این نتیجه رسیدیم خرید از سایت علی بابا چه مزایایی به همراه دارد. و می بایست به چه نکاتی در خرید از این فروشگاه آنلاین دقت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *