بازرگانی ایران و چین

اعتبار سنجی مجوز شرکت چینی قبل از معامله

اعتبار سنجی مجوز شرکت چینی قبل از معامله

در این مقاله می خواهیم در مورد شرکت های چینی و و نحوه اعتبار سنجی و اعتماد به آنها حرف بزنیم. اینکه برای اعتبار سنجی یک شرکت چینی نیاز به چه اقداماتی است؟

آیا شرکت بصورت قانونی به فعالیت می پردازد؟ آیا پس از پرداخت پول می توانیم محصول و خدمات خود را به موقع دریافت کنیم. برای دریافت رسیدن به سؤالات خود با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

چطور به فروشندگان و شرکت های چینی اعتماد کنیم؟

چگونه به فروشندگان چینی اعتماد کنیم؟

چطور به فروشندگان و شرکت های چینی اعتماد کنیم؟

همانطور که میدانید علاوه بر اینکه برای خرید کالا بصورت حضوری نیاز به تحقیق و بررسی است. در مورد خرید های آنلاین بویژه از کشورهای دیگر نیاز به تحقیق و بررسی چندین برابر است.

ممکن است خیلی از تجار و یا وارد کنندگان کالا این سؤال را بپرسند که چطور می توان اعتبار یک شرکت را بصورت قانونی بسنجیم؟ چرا که ممکن است خیلی از افراد بخاطر کوتاهی و بی دقتی در انتخاب فروشندگان و شرکت های چینی ضرر بسیاری کرده باشند. بطوریکه نه محصول و خدمتی دریافت کرده باشند و یا بخاطر عدم پیگیری در مورد اعتبار شرکت، به یک شرکت غیر قانونی معامله صورت گیرد و محصول از کیفیت خوبی برخوردار نباشد.

اما ما یک توصیه جدی داریم و آن این است که قبل از هر معامله تجاری با شرکت های چینی همه ی جوانب را بسنجید و بررسی های لازم را انجام دهید. زیرا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

با توجه به توضیحاتی که پیش تر در مورد آن ها گفتیم، تحقیق و بررسی و دقت کافی قبل از انجام معامله قبل از همکاری با هر شرکت و یا فروشندگان چینی لازمه تجارت است. بنابراین می بایست قبل از هر همکاری از شرکت چینی مورد نظر درخواست  یک نسخه از مجوز را داشته باشید. و در این صورت از معامله امتناع ورزید.

در چین هر شرکت چینی گواهی رسمی کسب و کار خود را از شعبه محلی اداره صنعت، معدن و تجارت دریافت می کند. بطوریکه این گواهی نشان می دهد که شرکت بطور رسمی و قانونی ثبت شده است.

نکته ی مهمی که می بایست در نظر گرفت فقط به پروانه کسب و کار شرکت های چینی اعتماد نکنید زیرا ممکن است خیلی از شرکت های متقلب و سودجو از طریق فتوشاپ و اطلاعات نادرست اقدام به تهیه ی نسخه جعلی مدرک بکنند.

 

بکار گرفتن روش های نادرست شرکت های چینی برای اعتماد بیشتر

  • استفاده از نام های تقلبی که در چین به ثبت نرسیده است.
  • برای افزایش سابقه خدمت تاریخ تأسیس شرکت را دست کاری می کنند.
  • دست کاری بروی تاریخ انقضای محصولات برای فروش بیشتر و یا تاریخ اعتبار شرکت ها
  • اضافه کردن خدمت جدید مانند تولید در خدمات خود به منظور جذب بیشتر
اعتبار سنجی شرکت های چینی بصورت حرفه ای

بصورت حرفه ای از معتبر بودن شرکت چینی اعتماد کسب کنید؟

اعتبار سنجی شرکت های چینی بصورت حرفه ای

همانطور که در مطالب بالا گفته شد کسب و کارها در چین توسط شعب AIC ثبت نام انجام می دهند. و سپس سوابق ثبت نام شرکت ها دارای صلاحیت در یک پایگاه داده ملی قرار داده می شود. این پایگاه، سیستم ملی اعتبار سنجی سازمانی چین (NECIPS) نام دارد.

بنابراین در سایت NECIPSمی توانید سوابق ثبت شرکت های چینی را مشاهده کنید. و در مورد هر شرکتی که طرف معامله ی شماست به بررسی بپردازید. این اطلاعات ثبت شده در سایت NECIPS، دقیق و قابل اطمینان است. و پس از بررسی می توانید با شرکت مورد نظر همکاری یا قطع همکاری کنید.

مراحل بررسی و تأیید اعتبار سنجی شرکت ها با استفاده از پایگاه داده NECIPS

برای بررسی و اعتبار سنجی لازم است یکسری اطلاعات در مورد شرکت مورد نظر را در اختیار داشته باشید.

  • شماره ثبت شرکت که از ۱۸ رقم تشکیل شده است.
  • اسم شرکت ثبت شده

۱.مرحله اول اعتبار سنجی شرکت چینی

ابتدا وارد آدرس سایت NECIPS (http://www.gsxt.gov.cn) می شوید. برای اینکار لازم است فیلتر شکن خود را روشن کنید.

در مرحله دوم برای اعتبار سنجی شرکت های چینی شماره ثبت شرکت را وارد کنید.

وقتی وارد سایت شدید، شماره ثبت ۱۸ رقمی را وارد می کنید. مثلا برای پیدا کردن این شماره می توانید از کپی پروانه کسب و کار استفاده کنید.

یکی از مهمترین راه ها برای بررسی قانونی و معتبر بودن شرکت چینی، تأیید پروانه کسب وکار از طریق سایتNECIPS (http://www.gsxt.gov.cn) می باشد.

 

پس از ورود به وب سایت ، باید شماره ثبت شرکت تأمین کننده را تایپ کنید. می توانید این شماره را در کپی پروانه کسب و کار او بیابید.

مراحل اعتبار سنجی شرکت های چینی

حل پازل برای ورود به نتایج جستجو

۲.در این مرحله سایت از شما درخواست حل پازل را دارد

سیستم از شما درخواست می کند تا قبل از شروع فرآیند جستجو یک مغما را حل کنید که آن معما ممکن است پازل کلمات باشد.

 

۳.نمایش نتایج جستجو برای اطمینان یا رد اعتبارسنجی شرکت چینی

بعد از اینکه پازل حل شد نتایج جستجو لیست می شوند. البته با وارد کردن صحیح شماره ثبت این نتایج ظاهر می شود.

 

۴.مقایسه اطلاعات ظاهر شده با محتوای مجوز کسب وکار شرکت چینی

در این مرحله اطلاعات نمایش داده شده را با اطلاعاتی که شرکت تحویل ما داده است مقایسه می کنیم. یعنی بایست با اطلاعات موجود در مجوز کسب وکار در دست ما یکی باشد.

لازم است بدانید که هر شرکت به هر میزان سرمایه چه کوچک چه بزرک می بایست از اداره (AIC)، مجوز کسب وکار خود را دریافت کنند. تا بطور قانونی به فعالیت بپردازند. این مراحل ذکر شده در بالا بهترین راه برای اطمینان به قروشنگان و شرکت های چینی است. تا با خیالی آسوده  انواع معامله و تجارت با شرکت های معتبر و تأیید شده صورت گیرد.

نتیجه گیری:

تمام دقدقه سرمایه داران و شرکت ها تجار، تولیدکنندگان و… اعتماد و اطمینان به شرکت های معتبر می باشد تا بتوانند انواع کالا و خدمات خود را از طریق واردات از کشور چین تأمین کنند. بنابراین استفاده از یک راه اصولی برای پی بردن به معتبر بودن شرکت ها می تواند حس اعتماد و آرامش را در بین تجار ایجاد کند. ما در این مقاله سعی کردیم تا در مورد نحوه اعتبار سنحی شرکت های چینی حرف بزنیم. تا قبل از هر معامله دقت کافی در مود پروانه کسب شرکت مورد نظر به عمل آید. این کار باعث می شود ضرر کمتری در معاملات تجاری خود داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *