بازرگانی ایران و چین

آشنایی با شهرهای تجاری چین

آشنایی با شهرهای تجاری چین

کشور چین به علت جمعیت زیاد و تولید انبوه انواع کالاهای داخلی خود به عنوان یک کشور فعال در زمینه اقتصاد و تجارت است. این کشور با کار مداوم و تلاش زیاد کارکنان خود توانسته است به عنوان کارخانه جهان نیاز مصرف کنددگان داخل و خارج کشور خود را تأمین کند.

به طوری که با توجه به نیاز بازار هدف به تولید انبوه کالاها می پردازد. بدیهی است با توجه به قیمت های مقرون به صرفه انواع کالاها و درجه کیفیت کالاها، تنوع آن تجار زیادی برای رفع نیاز کالاهای خود به این کشور سفر می کنند.

حال شهر های زیادی هستند که به عنوان شهرهای تجاری دارای فرصت های اقتصادی و تجاری فراوانی  برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان داخلی و خارجی فراهم می آورند که در زیر به آن ها اشاره کردیم: اگر شما نیز مشتاق هستید با شهرهای تجاری چین آشنا شوید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

شهر تجاری هانگژو قطب اقتصادی چین

هانگژو قطب اقتصادی چین

۱.شهر تجاری هانگژو قطب اقتصادی چین

از انواع شهرهای تجاری چین می توان شهر هانگژو نام برد. این شهر از لحاظ تجارت و واردات انواع کالاها اهمیت زیادی دارد. و  به علت تجارت زیاد به عنوان قطب اقتصادی چین شناخته شده است.

هانگژو ، از جمله شهرهایی است که شرکت های بزرگی همچون علی بابا، شرکت تجاری آب معدنی واها ها و همچنین شرکت های خودرو سازی جیلی و لاکسجن، موتورولا، نوکیا، زیمنس در این شهر به فعالیت های تجاری خود می پردازند.

این شهر مهم تجاری علاوه بر اینکه در تجارت نقش مهمی دارد. به دلیل زیبایی های طبیعی وجاذبه های فراوان آن به عنوان یک شهر توریستی مهم است. که سالانه گردشگران زیادی را بعنوان توریست جذب می کند تا از جاذبه های مهم و زیبای آن دیدن کنند. برخی از این جاذبه ها ی طبیعی هانگژو می توان به دریاچه غربی شیهو، کانال بزرگ چین و همچنین پارک ملی شی شی نام برد.

همچنین به نوان مرکز تولید ابریشم در چین شناخته  می شود. اما به دلیل نقش مهم و اقتصادی این شهر در زمینه های تولید، تجارت، گردشگری و … نمایشگاه های زیادی در آن بر پا می شود. از جمله نمایشگاه های شهر نوان چین  می‌توان نام برد در زیر آورده شده است:

  • نمایشگاه HNSE، که به عنوان نمایشگاه فعال در زمینه های مد، زیبایی، پوشاک و لباس فعالیت دارد.
  • نمایشگاه های صنعت و چاپ و بسته بندی که در مورد حرفه هایی همچون، بسته بندی، تبلیغات تجاری و… است. و به معرفی این مشاغل می پردازد.
  • نمایشگاه بین المللی دیگری نیز در شهر هانگژو چین برگزار می شود که در مورد  فناوری، تجهیزات و کاربرد گازها می باشد.
چنگدو شهر تجاری جنوب غربی کشور چین

چنگدو شهر تجاری واقع در جنوب غربی کشور چین

۲.چنگدو واقع در جنوب غربی کشور چین

چنگدو از شهرهای تجاری دیگر چین می باشد. که در مرکز استان سیچوآنو و از لحاظ جغرافیایی در جنوب غربی کشور چین است. این شهر با ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت زیادی برخودار است. و در زمینه های اقتصادی، ارتباطات، ترابری و… نقش پر رنگی دارد.

چنگدو را همه در چین به عنوان چاتخت طب سنتی می شناسند. و به علت فعالیت در شاخه هایی مانند صنایع الکترونیک و فتاوری اطلاعات این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. اما شرکت هایی بزرگ و مهمی که در این شهر بنا شده اند می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

  • شرکت اینتل
  • شرکت آی بی ام
  • نوکیا
  • شرکت آلکاتل
  • موتورولا
  • شرکت ساپ
  • مایکروسافت

که هرکدام در حیطه ی فعالیت خود مهم هستند و به تولید و تجارت می پردازند.

 

در شهر چنگدو نیز نمایشگاههای معروفی برگزار می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمایشگاه بین المللیDENTAL SHOW

نمایشگاه بین المللیDENTAL SHOW،دندان پزشکی که در زمینه های دهان و دندان و خدمات مربوط به آن به فعالیت می پردازند. و در زمینه تجهیزات مرتبط با دهان و دهان به تجارت می پردازد.

نمایشگاه NEE

از نمایشگاه های معروف دیگر که می توان از آن نام برد تمایشگاه بین المللی خودروهای برقی است. در این نمایشگاه خودروهای انرژی جدید و خودروهای الکترونیکی وجود دارند. که در زمینه صنعت خودروهای انرژی جدید به فعالیت می پردازند.

و اما نمایشگاه های مصالح ساختمانی و دکوراسیون که از نمایشگاه های مهم در شهر چنگدو چین می باشد. فعالیت این نمایشگاه در زمینه ی ساخت و ساز است. که در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شده است.

شهر پر چمعیت پکن از شهر تجاری مهم چین

پکن یکی دیگر از شهر تجاری مهم چین

جالب است بدانید شرکت های موفق بسیاری در این شهر در زمینه های مختلف به فعالیت می پردازند. که تعداد آن له ۵۰۰ شرکت می رسد. که بیشتر آنها دولتی هستند.

نمایشگاه های مهمی که در شهر تجاری پکن برگزار می شود را می توان به نمایشگاه های زیر اشاره کرد:

 

نمایشگاه های CHINA WALLPAPER HOMDECOR

نمایشگاه مرتبط با اثاثیه منزل و دیوار پوش ها که در پکن به فعالیت می پردازند ازجمله از این نمایشگاه ها است. و می تواند تولیدکنندگان این کالاها را با مصرف کنندگان آن آشنا کند و به همین خاطر سد بالایی کسب نماید.

نمایشگاه IEEVChina

یکی ازشهرهای تحاری مهم چین گوانگژو

شهرهای تحاری مهم چین گوانگژو است

۴.اما یکی ازشهرهای تحاری مهم چین گوانگژو

در جنوب چین شهر گوانگژو قرار دارد. بطور رسمی نام این شهر کانتون است. و قدمت آن به ۲۲۰۰ سال بر می گردد. مردم این شهر به زبان کانتونی نیز صحبت می کنند. که زبان اول مردمی در این شهر است. و زبان ماندارین نیز زبان دیگر مردم این شهر است که اکثر مردن ساکن در این شهر به این زبان حرف می زنند.

جمعیت این شهر به ۱۸ میلیون نفر می رسد. و جزء پر جمعیت ترین شهرهای کشور چین است. بین ساکنین این کشور مردم اهل آفریقا، آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه و اروپا نیز دیده می شود.

 

نمایشگاه های GITF برگزار شده در شهر تجاری گوانگژو

 

نمایشگاه CFTF

اما از نمایشگاه های فعال دیگر که در زمینه باغ و باغبانی به فعالیت می پردازد. نمایشگاه گل و گیاه است. که به طور خلاصه CFTF نام دارد.

باغبانی و کاشت گل و گیاه زمینه فعالیت این نمایشگاه ها است. و محصولات آن ها ابزار باغبانی از وسایل ساده گرفته تا تجهیزات پیشرفته و همچنین انواع گل و گیاه پرورش یافته می باشد. و آموزش کاشت و پرورش انواع گل و گیاه به علاقه مندان نیز فعالیت دیگر این نمایشگاه نی باشد.

اما بخشی دیگر این نمایشگاه به عرضه محصولات و لوازم آرایشی که بوسیله ی گیاهان تولید شده است می پردازند. کشورهای فعال در این زمینه از آمریکا، فرانسه، هلند، ژاپن، هندوستان، کره جنوبی و مالزی می باشند.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد انواع شهرهای چین که از لحاظ تجارت و اقتصاد نقش مهمی ایفا می کنند صحبت کردیم. و نمایشگاه های فعال هر کدام از این شهر ها را که در زمینه های های فعالیت تجاری خود را به معرض نمایش می گدازند نیز آورده شده است. امیدواریم مطالب این مقاله مفید بوده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *