آموزش زبان چینی

مراحل اخذ ویزای چین

مراحل اخذ ویزای چین

همانطور که می دانید در سال های اخیر میزان تقاضا برای سفر به چین بالا رفته است. و خیلی از افراد هستند که تمایل دارند با مراحل اخذ ویزا در چین آشنا شوند به همین خاطر ما در این مقاله سعی کردیم شرایط اخذ ویزا و اقداماتی که برای آن لازم است را شرح دهیم. اگر شما هم یکی از این افراد هستید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

روش های زیادی برای دریافت ویزا وجود دارد که ممکن است در سایت های مختلف با آن آشنا شده باشیم. اما شاید تردید داشته باشیم تا از کدام روش استفاده کنیم. و انتخاب بهترین روش هابرایتان دشوار باشد.

اخذ ویزای چین به چه صورت است؟

ما اینجا هستیم تا بهترین  و مناسب ترین روش را برایتان بازگو کنیم. و آن تمکن مالی است. به این صورت که شخصی که متقاضی دریافت ویزای چین استمی بایست مبلغی را در حساب خود داشته باشد. و بالا بودن میزان مبلغ باعث می شود شانس پذیرفته شدن شما افزایش یابد.

لازم است بدانید برای دریافت ویزای چین می بایست طبق قانون و مقررات عمل کرد. و اینکه برای اخذ ویزا نیازی به حضور فرد درخواست کننده ویزا نمی باشد. به همین خاطر می توانید از افراد دیگر که متخصص و دانش لازم در این مورد را دارند بخواهید تا شما را در این امر یاری کنند.

بنابراین برای اخذ ویزا اگر خودتان مراجعه می کنید و یا حتی وکیل خود را برای اقدامات دریافت ویزا آماده می کنید، به هر حال می بایست دو نسخه از فرم ویزا را پر کنید. و بعد از اینکا تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه فرم ها به دفتر کنسولی چین ارائه دهید.

و سپس پس از اینکه مدارک به تأیید رسید آن را به سفارت چین تحویل دهید. در برخی موارد هست که گاهی همه مدارک کامل می باشد اما سفارت برای فرد متقاضی ویزا را صادر نمی کند. در این موارد ممکن است مشکل این باشد که ویزای شما با هدف شما از مسافرت با چین یکی نباشد. به همین خاطر است که در انتخاب نوع ویزا می بایست دقت کافی را به عمل آورد.

مراحل اخذ ویزا چین برای هر متقاضی

اخذ ویزا چین به چه صورت است؟

مراحل اخذ ویزا چین برای هر متقاضی

مرحله اول : در مرحله ی نخست بررسی می شود که فرد به ویزا آیا نیاز دارد یا خیر؟ و سپس پس از مشخص شدن تازه مرحل بعدی آغاز می شود.

مرحله دوم : مشخص کنید که با توجه به سفر شما کدام ویزا متناسب با شما می باشد. آیا ویزای توریستیاگر برا گردشگری به چین سفر می کنید . یا ویزای کاری در صورت انتخاب یک شغل در چین. همچنین ممکن است ویزای تحصیلی متناسب با شما باشد در صورتیکه قصد ادامه تحصیل در خارج کشور دارند.

مرحله سوم: آماده کردن فرم درخواست با دو قطعه عکسی که به تازگی گرفته شده است. و سایر مدارک که برای دریافت ویزا نیاز دارید را تهیه کنید.

مرحله چهارم: مراجعه به کنسول گری برای ارائه مدارک و ادامه روند تحویل ویزا را پیگیری کنید.

مرحله پنجم: سپس در زمان مشخص به کنسولگری مراجعه کنید و مبلغ مشخص با بت هزینه ها پرداخت کرده و ویزا متناسب خود را دریافت کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای چین چیست؟

  • همانطور که ذکر شد پس از اینکه حساب مالی دارای مبلغ مشخص را افتتاح کردید، مرحله بعد آغاز می شود و آن آماده کردن مدارک مشخص شده است.
  • یکی از مدارک پاسپورت می باشد که می بایست حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد. و آن را به آژانس مربوطه تحویل دهند.
  • و تحویل دو قطعه عکس نیز از مدارک لازمه برای اخذ ویزای چین می باشد.
  • پر کردن فرم درخواست ویزا توسط متقاضی
  • کپی از گذرنامه
ویزاهای چین تا چه زمانی اعتبار دارد؟

اعتبار ویزاهای چین چقدر است؟

ویزاهای چین تا چه زمانی اعتبار دارد؟

اعتباری که برای همه ویزاهای چین مشخص شده است. بین ۳ تا ۶ ماه است. و در برخی موارد دیدهم شود مدت اعتبار مشخص برای ویزا ۱۰ سال است. و همه قوانین مربوط به صدور و اعتبار آن از طرف دولت مشخص می شود.

زمان پردازش و دریافت ویزا چقدر است؟

بعد از اینکه تمامی مدارک به کنسولگری چین واقع در ایران تحویل داده شد، می بایست منتظر پردازش مدارک مربوطه برای دریافت ویزا باشیم. که مدت زمان احتمالی بین ۱ تا ۴ روز می باشد. که این مدت زمان با توجه به سرویس منتخبی اکسپرس و سریع متغیر خواهد بود.

بطوریکه با پرداخت مبلغ اضاقی در سرویس سریع ویزای شما خیلی زودتر به دستتان می رسد.

 

چه نکاتی در زمان دریافت ویزا رعایت کنیم؟

  • اما پس از دریافت ویزا به میزان مشخص شده در ویزا می توانید وارد و یا خارج از کشور چین شوید. و به میزان که مقدور است می توانید در چین اقامت داشته باشید.
  • اگر یک ویزایی از اعتبار آن گذشته باشد به این معنی است که ویزا دیگر قابل استفاده نیست. و در صورت باطل شدن آن دیگر مجاز به ورود و خروج از کشور چین را ندارید.
  • ورود به چین یعنی به تعداد دفعاتی که مجاز به وارد شدن به کشور چین هستید. و بر روی ویزا درج شده است.
  • میزان اقامت هم به روزهایی که دارنده می تواند در چین اقامت داشته باشد، گفته می شود.

نتیجه گیری:

اگر شما هم مانند هر فرد دیگری علاقه دارید با شرایط اخذ ویزای چین آشنا شوید، امیدواریم با خواندن این مقاله به پاسخ تمامی سؤالات خود برسید. و با توجه به هدف خود از سفر ویزای متناسب با آن را تهیه کنید. تا برای سفر با مشکلی برخورد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *