بازرگانی ایران و چین

واردات پارچه از چین

واردات پارچه از چین

همانطور که واضح است صنعت پوشاک به عنوان یکی از صنایع پر کاربرد مهم است. که جزء کالاهای ضروری می باشد. و پارچه به عنوان مواد اولیه پر کاربرد است که برای این صنعت بزرگ پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین تولید کنندگان برای تأمین پارچه های مورد نیاز خود مجبور به واردات پارچه از چین و یا دیگر کشورها می باشند. که همین امر باعث شده است که بین بازرگانان ایرانی و چینی تبادلات مختلفی انجام شود. تا پارچه های مورد نیاز خود را تأمین کنند. برای این منظور، لازم است با یکسری قوانین آشنا بوده تا بتوانید اقدام به واردات پارچه از چین کرد. پیشنهاد می کنیم با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا با مطالب جالبی آشنا شوید.

چرا واردات پارچه از چین؟

صنعت پوشاک برای برطرف کردن نیاز مواد اولیه خود مانند پارچه لازم است از راه ها ی مختلف اقدام کند. در همین راستا واردات پارچه از چین و کشورهای دیگر می تواند راهکار مناسبی باشد. با پیشرفت روز افزون اقتصاد کشور چین این کشور بسیاری از محصولات مصرفی سر تا سر جهان را تأمین می کند.

 • اما از دلایلی دیگری که می توان از محصولات تولیدی چین استفاده کرد این است که پارچه ها با کیفیت هستند. و با توجه به مرغوبیت آن به سر تا سر جهان صادر می شود.
 • کشور ایران از سال های زیادی است که با توجه به روابط خوبی بیت آن ها برقرار است، دادوستد ها مالی فراوانی انجام می دهند.
 • اما یکی از دلایل دیگر که هر سرمایه داری را ترغیب به خرید پارچه از کشور چین می کند قیمت مناسب و به صرفه ی پارچه های چینی است.
 • پارچه های متنوع در جنس های متنوع و رنگ بندی مناسب می باشد. که برای هر نوع مصرفی مانند شلوار، پیراهن برای خانم ها و آقایان تولید می شود.
 • وارد کردن پارچه از چین باعث پایین آمدن قیمت نهایی محصولات تولید شده می شود.
برای واردات پارچه از چین چه قوانینی را رعایت کنیم؟

قوانین مورد نیاز برای واردات پارچه از چین

برای واردات پارچه از چین چه قوانینی را رعایت کنیم؟

برای تأمین پارچه های مورد نیاز و واردات آن از چین نیاز به یکسری اقدامات می باشد یعنی یکسری قوانینی دارد که باید آن را گام به گام اجرا کرد.

به همین منظور شما هم اگر تمایل دارید از چین پارچه وارد کنید، می بایست دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. ما در قسمت پایین به این قوانین اشاره کردیم:

 • اقدامات و هماهنگی های لازم با شرکت بازرگانی ترخیص کالا
 • برای جابجایی و حمل و نقل محصولات می بایست کارهای لازم در شرکت حمل و نقل انجام گیرد.
 • قوانین مربوط به کشور وارد کننده محصول را می بایست مو به مو انجام داد تا در زمان دریافت کالا با مشکلی برخورد نشود.

 

نکات لازم در زمان وارد کردن پارچه از چین

 • برای واردات پارچه از شرکت های مطمئن و معتبر دارای مجوز اقدام به خرید کنید.
 • همه هزینه ها در زمان خود پرداخت کنید تا در زمان ترخیص محصولات خود مشکلی پیش نیاید.
 • قبل از انجام معاملات و خرید پارچه لازم است در مورد پارچه ها و جنس آن ها اطلاعات لازم را بدست آورید تا بهترین جنس ها را خریداری کنید.
 • بازاریابی لازم را در بین مشتریان و بازار صنعت پوشاک برای فروش بهتر انجام دهید.
واردات پارچه از چین و هزینه هایی که باید پرداخت شود

هزینه های وارده بر واردات پارچه

واردات پارچه از چین و هزینه هایی که باید پرداخت شود

اما برای واردات پارچه می بایست هزینه هایی که برای اینکار لازم است بررسی شود. سپس تحلیل ها و بررسی های لازم در این مورد انجام شود تا بتوان از عهده ی مخارج آن بر آمد:

 • اولین هزینه که برای پارچه پرداخت می شود هزینه ای که برای خرید پارچه است. که این قیمت ها با توجه به جنس، رنگ، و مرغوبیت و کیفیت پارچه متفاوت است.
 • هزینه بعدی که می بایست در نظر بگیرید، هزینه ای است که برای بیمه پرداخت می شود. بناباین بیمه کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه یکی از مزیت های بیمه این است که در زمان وقوع جادثه شرکت بیمه کننده همه هزینه های را متقبل می شود.
 • هزینه انبارداری نیز پس از خرید پارچه ها پرداخت می شود. یعنی پس از خرید پارچه ها برای حمل و نقل مناسب به انبار مورد نظر تحویل داده می شود. این زمان انبارداری به زمان ترخیص بستگی دارد.و مقدار و زمان نگهداری و نوع پارچه ها در هزینه انبارداری مؤثر است. و جزءواردات محصول می باشد.
 • اما هزینه های دیگر که می بایست در نظر بگیرید هزینه حمل و نقل است مه با توجه به نوع حمل ونقل و مقدار پارچه ها میزان هزینه متفاوت خواهد بود بطوریکه قیمت هزینه جمل و نقل هوایی با زمینی متفاوت است.
 • اما یکسری هزینه های دیگر به نام هزینه های گمرکی است که در زمان واردات پارچه پرداخت می شود. این نوع، با توجه به فکتورها توسط گمرک مشخص می شود.
راه های حمل و نقل انواع پارچه های وارداتی از چین

چه راه هایی برا جمل و نقل پارچه وارداتی وجود دارد؟

راه های حمل و نقل انواع پارچه های وارداتی از چین

اما پس از خرید و انتخاب پارچه های مورد نیاز در رنگ ها و طرح های متنوع چون تعداد محصولات بسیار بالاست می بایست اقدامات لازم را برای حما و نقل آن انجام داد.

به همین منظور می توان از راه های زمینی، دریایی، هوایی برای حکل و نقل اقدام کرد. که با توجه به حجم بالا و هزینه های مناسب حمل و نقل دریایی روش مناسبی می باشد.

برای حمل و نقل می بایست هزینه های مانند کانتینر، بسته بندی، جابجایی ترمینال و هزینه های کارگزار را پرداخت کرد.

نتیجه گیری:

در این مقاله همه تلاشمان بر این بود که شما را با نکات لازم با واردات پارچه، هزینه های مرتبط با آن، راه های موجود برای حمل و نقل پارچه ذکر شود تا همه افرادی که نیاز دارند برای تأمین کالای مورد نیاز خود به کشور چین سفر کرده و پارچه های خود را از شرکت های معتبر در این کشور خریداری کنند، دانش و اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *