مشاوره واردات کالا از چین

مشاوره بازرگانی واردات از چین

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید از کشور چین اجناس مورد نیاز خود را وارد کنید. اما بدون دانش کافی در این زمینه، قصد دارید برای واردات از چین اقدام کنید. لازم است بدانید متحمل زیان های بسیار سنگین و غیر قابل جبران خواهید شد.

چرا که، واردات اجناس نیز همانند صادرات به چین یک کار تخصصی است. که نیاز به مشورت و مشاوره بازرگانی به چین با افراد متخصص و با سابقه ی کاری در این زمینه می باشد.

اگر قصد دارید از چین کالاهای مورد نیاز خود را وارد کنید، اما مانند بسیاری از افراد ذهن شما را بسیاری از سؤالات مشغول کرده است. نگران نباشید کارشناسان خبره و متخصص ما، به همه ی سؤالات شما پاسخ خواهند داد. و شما می توانید برای مشاوره از طریق راه های ارتباطی ما با ما در تماس باشد.

۱. انتخاب محصول و فروشنده ی معتبر

لازم است بدانید که شما می بایست با توجه به شرایطی از قبیل، کیفیت کالا در شهرهای مختلف چین، شرایط کشور چین، خرید محصول انتخابی توسط خریدار در ایران، شرایط واردات به  ایران، محصول و کالای مورد نظر را خریداری کنید.

سپس می بایست فروشنده ی مورد نظر خود را اعتبار سنجی کنید. که این فروشنده ها ممکن است، کارخانه داران، تولیدکنندگان، شرکت های بزرگ و یا کوچک باشند. بنابراین می توانید از طریق جستجو کردن در سایت هایی مانند علی بابا اطلاعات مورد نیازاز قبیل: تلفن تماس، نام شرکت های چینی و… را بدست آورید. و با آن ها در ارتباط باشید.

انتخاب محصول و فروشنده ی معتبر
بررسی کالای نمونه و دریافت پیش فاکتور

۲.بررسی کالای نمونه و دریافت پیش فاکتور

 

  • برای اینکه از کیفیت و جنس کالاهای انتخابی خود مطمئن شوید. بهتر است که یک نمونه کالا را برای تست کردن آن از فروشندگان چینی خریداری کرده و با دقت تمام موارد آن را بررسی کنید. و سپس پس از گرفتن تخفیف در مورد قیمت و موارد بعدی به توافق برسید.
  • بطوریکه ابتدا در مواردی همچون، قیمت، تعداد کالاهای وارداتی از چین، نحوه ی پرداخت و تاریخ تحویل کالا به توافق برسید. و سپس پیش فاکتور دریافت کنید. شما می توانید برای انتخاب بهترین محصول با شرایط مناسب، همزمان از چندین شرکت پیش فاکتور دریافت کنید سپس با گرفتن تصمیم نهایی از بهترین شرکت که محصول با شرایط مناسب برخورداراست، خرید کنید.

۳. ارسال حواله برای ثبت سفارش کالا

در این مرحله می بایست به منظور واردات از چین به تولیدکننده محصول خود مقداری از مبلغ توافق شده را حواله بزنید. برای این کار می توانید از حواله یوان که با صرفه تر است استفاده کنید.

مرحله ی بعدی این است برای ثبت سفارش کالا می بایست، شماره قبض انبار به همراه داشته باشید و بعد از اینکه کالا ثبت شد، کد اظهار کالا به سیستم گمرک ابلاغ شود.

ارسال حواله برای ثبت سفارش کالا
اطلاعات گمرکی کالا و ترخیص کالا

کسب اطلاع از اطلاعات گمرکی کالا و ترخیص کالا

 

در اینجا باید از تعرفه گمرکی و شرایط ورود کالا به کشور باخبر باشید. هزینه‌های گمرکی و حمل و نقل را در نظر بگیرید و قیمت نهایی کالا را محاسبه کنید. قیمت نهایی تمام هزینه‌های کالا از خرید تا ترخیص و حمل و نقل شامل می شود.

برای واردات از چین می بایست، از نحوه ورود کالاها مطلع باشید. مواردی همچون، هزینه گمرک، حمل و نقل برای محاسبه ی قیمت نهایی می بایست در نظر گرفته شود.

افراد برای ثبت سفارش نیاز به کارت بازرگانی دارند. اما با توجه به نوع کالا، اگر نیاز به مجوز از ارگانی وجود داشته باشد. در این مرحله از کار انجام می شود. و درنهایت قبض انبار، بارنامه، پکینگ لیست، پیش فاکتور و گواهی مبدأ برای ترخیص کالا نیاز است.